EDYTUJ

Kto może zostać modelką ?

Podstawowe kryterium — wzrost.

Ten artykuł dotyczy Modelek Fashion, czyli tych które chodzą na dużych pokazach mody.

Zobacz ten artykuł jeśli jesteś niższa: Chcę być modelką! Ale jaką?

Podstawowym kryterium branym pod uwagę przez większość agencji modelek jest wzrost. Do niedawna dziewczyny mające 168 cm wzrostu mogły znaleźć pracę na rynku azjatyckim, choć było to dość trudne.

Obecnie wszystkie agencje modelek na świecie oczekują, że ich modelki fashion będą miały wzrost pomiędzy 176 cm a 180 cm. Wyjątkiem jest rynek chiński, który zadowala się wzrostem 174 cm. Do tych oczekiwań wrócę później.

Poważne agencje nie będą chciały inwestować pieniędzy i czasu w modelkę mody, która nie spełnia tego podstawowego kryterium, chyba że posiada inne predyspozycje (Chcę być modelką! Ale jaką?).

Odstępstwem od reguły są dziewczyny, w okresie dojrzewania, które jeszcze rosną. Mogą one zostać przyjęte do agencji i przygotowywane do pracy modelki, ale nie jest to regułą, ponieważ każda agencja modelek ma swoje własne kryteria.

Wracając do wzrostu idealnego

Dziewczyny, których wzrost nie przekracza 170 cm, obecnie nie mają żadnych szans na karierę modelki fashion. Mogą jednak zostać modelkami komercyjnymi lub innymi.

Te, których wysokość mieści się pomiędzy 170 a 176 cm, aby zostać modelkami fashion, muszą się najzwyczajniej wyróżniać czymś wyjątkowym. Jednak dziewczyny te będą miały znacznie mniej możliwości podjęcia pracy od ich koleżanek ze wzrostem idealnym.

Co, jeśli dziewczyna jest wyższa niż 180 cm?

Tak jak w przypadku zbyt niskich dziewczyn, tak i tutaj zaczynają się schody.

Modelki, które mają powyżej 182 cm, będą zazwyczaj odrzucane ze względu na zbyt długie kończyny, które nie będą się mieścić w standardowych rękawach czy nogawkach. Również, dlatego że na obcasach będziesz wyższa nawet od męskich modeli.

Co zrobić, jeśli nie masz odpowiedniego wzrostu ?

Jeśli nie mieścisz się w granicach 170 – 182 cm pomyśl o innym rozwiązaniu. Nie udawaj, że masz inny wzrost zgłaszając się na castingi, ponieważ zmarnujesz tylko czas swój i agencji. Pamiętaj, że podczas pierwszego spotkania zostaniesz zmierzona profesjonalną miarą lekarską, której nie da się oszukać.

Co jeśli nie mam odpowiedniego wzrostu?

Ciągle masz szanse na zostanie modelką komercyjną, reklamową, fitness lub inną. Zobacz ten artykuł: Chcę być modelką! Ale jaką?

autor tekstu: Grzegorz Pońc

O autorze

Grzegorz Pońc to utalentowany fotograf specjalizujący się w fotografii mody i aspektach technicznych sesji zdjęciowych. Jego precyzja i kreatywność sprawiają, że każde zdjęcie staje się nie tylko obrazem, lecz także fascynującą historią.

Grzegorz to samouk, nieustannie poszerzający swoją wiedzę poprzez lekturę, uczestnictwo w kursach oraz eksperymenty praktyczne. Jego doświadczenie i głęboka wiedza techniczna stanowią solidne fundamenty, gwarantujące doskonałe oświetlenie oraz najwyższą jakość fotografii.

W życiu prywatnym, Grzegorz to niezwykle dokładny umysł ścisły, zdolny do analizy i rozwiązywania problemów technicznych. Jego pozytywne podejście do życia sprawia, że każda sesja zdjęciowa jest nie tylko profesjonalna, lecz również przyjemna dla wszystkich zaangażowanych.

Grzegorz to nie tylko fotograf, ale również nieustannie rozwijający się artysta, który tworzy niezapomniane obrazy, pozostawiając trwałe wrażenie.